"Вишиванка - мій оберіг" - флешмоб до Дня вишиванки

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

У вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.
 Свято було засноване в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували ідею акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора по всьому світу, а також всі охочі підтримати Україну.

Вже декілька років поспіть студенти та викладачі Мелітопопльського коледжу долучаються до святкування Дня вишиванки та приходять в цей день до навчального закладу у вишитих сорочках.

У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня. Дистанційна форма навчання не повинна стати перешкодою святкування Всесвітнього дня вишиванки. Дорогі студенти та викладачі, пропонуємо провести флешмоб «Вишиванка – мій оберіг». До 21 травня сфотографуйтеся вдома у вишиванці. Поширюйте фото у соціальних мережах з хештегами #вишиванка_мій оберіг  #всп_мк_тдату. А також надсилайте свої світлини на електронну адресу vsp.mc2020@gmail.com для розміщеня на сайті коледжу.

Долучайтесь до яскравого і патріотичного флешмобу!

Давайте зберемо якомога більше фотографій   у вишиванках !