ВІЗИТКА БІБЛІОТЕКИ

Шановні викладачі та студенти!
Пропонуємо вам невеличку подорож  у наш храм науки, де книга цінується як найбільша святість.

Пецух Анна Миколаївна

Провідний бібліотекар

Тел: (061942 02 30

Тел: (061942 12 55

E-mail: http://vsp-mk-tdatu.at.ua

Тищенко Олена Валентинівна

Бібліотекар

Загальні відомості

Свою історію бібліотека відокремленого структурного підрозділу «Мелітопольський коледж ТДАТУ» почала в 1931 році в м. Мелітополі. Прізвище засновників бібліотеки невідомі.

Бібліотека коледжу розташована на першому поверсі, має загальну площу 200 м 2структура бібліотека: абонемент, читальний зал на 50 місць, книгосховище.

Бібліотека ВСП Мелітопольського коледжу ТДАТУ є навчальним, науковим, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом і забезпечує творами друку та іншими інформаційними матеріалами навчальний та виховний процеси коледжу.

Фонди бібліотеки коледжу є складовою частиною загальнодержавної довідково - інформаційної системи і знаходяться під охороною держави. Користування бібліотекою коледжу – безкоштовне.

Книжковий фонд налічує 33 500 примірників. Основний фонд – підручники, навчальні посібники, методичні матеріали.

Діяльність бібліотеки коледжу регламентується Положенням про бібліотеку Мелітопольського коледжу ТДАТУ, розробленим на основі Типового положення про бібліотеку аграрного вищого навчального закладу І-ІІ рівнів акредитації Міністерства аграрної політики України. Бібліотека у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України "Про освіту", "Про бібліотеки і бібліотечну справу", Указом Президента України "Про національну доктрину розвитку освіти", іншими чинними законодавчими актами, інструктивно-нормативними документами, що регламентують діяльність бібліотек.

Основні напрямки роботи бібліотеки

Бібліотека коледжу як науковий, навчальний, інформаційний та культурно-просвітницький структурний підрозділ ВНЗ своїми головними завданнями ставить:

• забезпечення якісного та систематичного, оперативного обслуговування користувачів бібліотеки;
  • створення і забезпечення систематичного ведення довідково - систематичного апарату, використовуючи як традиційні, так і комп'ютерні носії інформації;
  • прищеплення користувачам індивідуальної культури, любові до книги, дбайливого ставлення до технічних засобів;
  • сприяння виховання гармонійної, морально досконалої і високо освіченої особистості;
  • комплектування фонду з урахуванням профілю навчального закладу;
  • робота з фондом, організація своєчасної обробки та забезпечення його збереження;
  • удосконалення проведення Днів інформації, спеціаліста, книжкових виставок, читацьких конференцій, тематичних і літературних вечорів, переглядів літератури, бібліографічних оглядів;
  • сприяння пошуку сучасних найбільш привабливих для читачів форм популяризації книги;
  • використання комп'ютерної техніки в бібліотечно-бібліографічній роботі;
  • підвищення професійного рівня працівників бібліотеки.

Формування бібліотечного фонду проводиться відповідно до профілю навчального закладу, перевага у комплектуванні бібліотеки коледжу надається навчальним виданням - підручникам, посібникам, спеціальній та довідковій літературі; особливої уваги потребують книги для нововведених спеціальностей.

Право користування бібліотекою мають студенти, викладачі та працівники структурних підрозділів коледжу. Читачі мають право отримувати в тимчасове користування наукову, навчальну, художню, довідкову, методичну літературу на абонементі, в читальному залі. Користуватися всіма видами довідково - бібліографічного ті інформаційного обслуговування, брати участь в літературно – музичних вечорах, усних журналах та інших заходах, які проводить бібліотека, входить до активу бібліотеки. Для запису в бібліотеку необхідно подати залікову книжку чи студентський квиток або довідку з відділу кадрів коледжу.

Пріоритетним напрямом роботи бібліотеки є пропаганда та популяризація літератури за допомогою книжкових виставок, які компактно оформляються в сучасних книжкових вітринах, що чудово доповнюють дизайн приміщення.

Формуючи фонд, працівники бібліотеки тісно співпрацюють з викладачами коледжу, враховують їхні пропозиції і побажання, тим самим забезпечують перебування бібліотеки в інноваційному режимі як інформаційного центру, центру знань і нових технологій.

В бібліотеці зібрані методичні матеріали, дайджести на допомогу викладачам, кураторам груп. Навчальний інтерес викликають інформаційно-довідкова система та аудіо- і відеоматеріали (відеофільми). Електронні версії повних текстів підручників, навчально-методичних посібників з дисциплін - це початок формування бібліотеки нового типу, бібліотеки майбутнього.

Бажаємо, щоб  для всіх і для кожного нашого читача бібліотека Мелітопольського коледжу ТДАТУ залишалася справжнім другом,  мудрим порадником,  джерелом знань, що наповнюється  дорогоцінним скарбом – скарбом слова.

Графік роботи бібліотеки

абонемент