День відповідальності людини

Answer

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five http://jquery2dotnet.com/ centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

В цьому році Верховна Рада ухвалила постанову №5286 "Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини". Відповідне рішення підтримали 308 народних депутатів.

Україна перша держава, яка запровадила визначним днем «День відповідальності людини».  Бо люди повинні розуміти, щоб змінити ситуацію в світі, в державі, у власному житті, потрібно брати на себе відповідальність.

Так, постановою пропонується щорічно 19 жовтня відзначати Всеукраїнський День відповідальності людини. Зокрема, передбачається, що щороку в закладах освіти і культури проводитимуть тематичні заходи, бесіди про відповідальність людини відповідно до пунктів "Декларації відповідальності людини" Богдана Гаврилишина.

 

У 2014 році відомий канадський, швейцарський економіст українського походження, громадський діяч та меценат Богдан Гаврилишин створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів. Зокрема, вони стосуються чесності, законослухняності, бережного ставлення до довкілля та поважного ставлення до людей. 16 липня 2021 року Верховна Рада прийняла Постанову “Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини”.


Мета визначного дня: 

Головною метою є виховування у нашому народі свідомість власної відповідальності як неодмінної умови гідності і свободи людини.

Розуміння того, що новітня тридцятирічна історія України це, в тому числі, історія того, як народ бере на себе відповідальність за розвиток країни, її стратегічний курс, збереження суверенітету, незалежності та державності загалом. 

    Мета цього визначного дня, як  необхідність якісного перетворення українського суспільства у контексті розуміння та підвищення рівня відповідальності, а також вшанування пам’яті великого українця – Богдана Дмитровича Гаврилишина, автора «Декларації відповідальності людини». 

Запровадження Всеукраїнського Дня відповідальності людини нагадає кожному члену суспільства про вищезгадану складову успіху сталого розвитку, вшанує пам’ять про великого українця – Богдана Дмитровича Гаврилишина, адже саме у 2021 році відзначатиметься 95 років з дня його народження. 

Необхідність та велике значення Дня встановлення відповідальності пов’язано ще з тим, що глобальні трансформації, пов’язані з пандемією, яскраво підсвітили, що позитивні зміни можливі лише за умови усвідомлення персональної відповідальності кожного громадянина перед собою та суспільством. 


Також усі героїчні сторінки історії України безпосередньо пов’язані з відповідальністю, яку проявляли українці у найкритичніші для існування державності моменти для збереження власної ідентичності, свободи та самостійності. Відповідальність українців мала особливо сильні прояви під час Революції Гідності та протистояння окупації та збройній агресії з боку Російської Федерації. 


Декларація Відповідальності Людини


Богдан Гаврилишин був науковцем світового рівня, він став прикладом справжнього патріотизму та відданості рідній країні.


Проживши три чверті свого життя поза межами України,                             я завжди і всюди представлявся: "Богдан Гаврилишин, українець"


Працюючи на світовому рівні як член Наглядової ради Міжнародної академії мистецтва та науки ще на початку 2010-х Богдан Гаврилишин дійшов висновку, що світ не є здоровий і що для того, щоб змінити ситуацію, потрібно брати на себе відповідальність на всіх рівнях.   У 2014 році він створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів.


Богдан Гаврилишин вірив в Україну, в її велике, мирне та світле майбутнє та вважав, що за для найкращої долі нашої держави , кожна людина, громадянин України повинен брати на себе відповідальність.


«Україна не була якимось географічним поняттям для мене. Україна була в моєму серці – там, де я. Тому все моє життя, де б я не був, я діяв як українець»


Кожен громадянин, громадянка, які знають українську мову, а це переважна більшість населення, особливо молоде покоління, повинні ПОЧИНАТИ РОЗМОВУ БУДЬ-ДЕ, БУДЬ З КИМ, БАЙДУЖЕ ПРО ЩО УКРАЇНСЬКОЮ. Тоді їхні співрозмовники будуть відповідати українською і, як показує мій досвід, робитимуть це радо, навіть з посмішкою. Таким чином ми звільнимо самих себе від застарілих стереотипів, спілкуватися українською мовою стане для всіх нормально і легітимно.


Богдан Гаврилишин – видатна людина із України

Богдан Гаврилишин – видатний науковець, економіст й державний діяч. Він не лише накопичував знання, він вважав своєю місією встигнути передати їх світові.

Богдан Дмитрович Гаврилишин народився 19 жовтня 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. Отримав диплом магістра за спеціальністю «iнженер-механік» в Університеті Торонто, MBA в МІМ-Женева, доктора економіки та суспільних наук у Женевському Університеті. Впродовж 18 років очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві. Член Римського клубу, член Світової академії мистецтва та науки, член Міжнародної академії менеджменту, почесний доктор у 7 університетах Канади та України, консультант держав та міжнародних компаній, модератор і голова численних міжнародних наукових конференцій та семінарів у 89 країнах світу.

Створив Міжнародний центр перспективних досліджень, Міжнародний інститут менеджменту в Індії, потому – в Україні. Став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум). Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips», радником кількох країн.

Був радником першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох Прем’єр-міністрів; Головою Консультативно-дорадчої ради при Президії Верховної Ради України. Ініціював створення деяких молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації «Пласт». 

Очолював фонд Богдана Гаврилишина в Києві та фундацію «Відродження» в Женеві.

 Автор книг «Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).

Відтепер щороку в середині жовтня ми вшановуватимемо пам’ять Богдана Гаврилишина – пластуна з майже 80-літнім “стажем”, якого називали найвпливовішим українцем світу. 19 жовтня 1926 року друг Богдан народився, а минулоріч 24 жовтня відійшовна Вічну Ватру.

Попри те, що Богдан Гаврилишин змінив долі кількох держав, створив один із найвпливовіших світових майданчиків для спілкування осіб найвищого рівня та був видатним ученим із менеджменту, його постать не дуже відома пересічним українцям. 


Детальніше про цей день, повний варіант Декларації відповідальності людини та цікаві факти, Ви можете дізнатись в розділах:

 – Бібліотека –  Новини бібліотеки;

– Бібліотека – Кураторам.

Рекомендоване відео:  

https://www.youtube.com/watch?v=IpIVr8reyA0

https://www.youtube.com/watch?v=-gtonqrnN54

https://www.youtube.com/watch?v=xtno6b1tkusПоделись с друзьями