14 травня - день народження Василя Стефаника

Answer

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five http://jquery2dotnet.com/ centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

 

14 травня 1871 р. народився Василь Стефаник — український письменник, майстер експресіоністичної новели, громадський діяч, політик. Посол (депутат) Австрійського парламенту від Галичини.

           Селянин з діда-прадіда, сільський філософ, новеліст світового рівня. А ще його ім’я ставлять поряд із видатними новелістами, що здобули визнання у світовій літературі – Гі де Мопассаном, А. Чеховим, Е. Хемінгуеєм. Він був великим новатором і майстром стислої, драматичної за змістом соціально-психологічної новели про сільське життя. 

“Я писав тому, щоби струни душі нашого селянина так кріпко настроїти і натягнути, щоби з того вийшла велика музика Бетховена. Це мені вдалося, а решта — це література”.

Василь Стефаник

    ***

“Я писав те, що серце співало... Кажуть, я песиміст. І все те страшне, що є в ньому, а що так болить мене, писав я, горіючи, і кров зі сльозами мішалися. Але коли я найшов у ваших душах такі слова, що можуть гриміти, як грім, і світити, як зорі – то це оптимізм”.

 Василь Стефаник

Вражаючим є розуміння Стефаником душі свого героя – знедоленого селянина, захоплює й вміння автора створювати кінематографічні за точністю та деталями образи, дивовижно глибокі символи. Для письменника головним є не опис подій, а те, як ці події позначаються на почуттях персонажів, на зміні їх настроїв і переживань.

Іван Франко писав, що Стефаник ніде не скаже зайвого слова, з делікатністю, гідною всякої похвали, він знає, де зупинитися, яку деталь висунути на ясне сонячне світло, а яку залишити в тіні. В малюванні він уміє бути реалістом, і чистим ліриком. 


«Людський біль цідиться крізь серце моє, як крізь сито, і ранить до крові. Людське щастя пересівається крізь душу, як сонце крізь хмару, і до неба мене вносить. Сто раз спадати з неба у сором людський — боляче»

***

 «Я свою душу пустив у душу народу і там я почорнів з розлуки, і слів не маю, аби як все міг сказати, бо страшно за себе, а я ще трошки хочу жити».

Василь Стефаник

Твори В. Стефаника, написані кров’ю серця й великим талантом, стали окрасою не лише української, а й світової літератури. Письменник хотів бачити свій край вільним, щасливим, і своєю творчістю наближав цей час.


Рекомендовані відео:

https://www.youtube.com/watch?v=Bc85H8jRvec

https://www.youtube.com/watch?v=dSf7zPb3WJc

Детальніше Ви можете дізнатись в розділах:

 – Бібліотека -   Новини бібліотеки;

 – Бібліотека -   Кураторам.


Поделись с друзьями