День сім'ї

15 травня 2021 року уся наша країна відзначає день сім’ї – день наших з Вами родин. Адже саме сім’я є тією цеглинкою з якої складається добробут та спокій у нашій державі.

Щорічно 15 травня в Україні й в усьому світі відзначається Міжнародний день сім’ї. Генеральна Асамблея ООН запровадила свято ще у 1993 роц за своїм рішенням А/RES/47/237 від 20.09.1993 р.

Сім’я – це життєдайний осередок, що плекає найвищу цінність людства – дітей, цвіт нації, майбутнє народу. Сім’я  є невичерпним джерелом любові та тепла, міцним підґрунтям, на якому будується будь-яке цивілізоване суспільство.

У всі часи повага і любов до батьків, подружня вірність були основою моралі українського народу, його головними суспільними цінностями. Ця одвічна істина й надалі має бути основою родинного виховання, могутнім чинником зміцнення духовності нації.

“Родина”, “рід”, які слова святі!
 Вони потрібні кожному в житті,
 Бо всі ми з вами гілочки на дереві,
 Що вже стоїть віки.

Мета свята — привернути увагу громадськості з різних країн світу до проблем, пов’язаних з інститутом сім’ї, підвищити знання соціальних і демографічних процесів.

Головна ідея свята - В ООН вважають сім’ю основним соціальним осередком суспільства, хоч і визнають, що сучасні тенденції дещо змінили уявлення про неї. Трансформації породили нові труднощі та виклики, тому щороку до свята вибирається певна тема, яка висвітлює ту чи іншу проблематику. Наприклад: створення родини на основі партнерства, сім’ї для людей будь-якого віку, вплив ВІЛ та СНІДу на добробут сім’ї, гендерна рівність і права дітей тощо.

Виходячи зі змісту, розробляються стратегії підтримки й розвитку, які орієнтовані на інтереси сім’ї. Розраховується, що їх виконання допоможе впоратися з бідністю й голодом, забезпечить добробут і здоров’я, доступ людей до освіти протягом всього життя.

Свято покликане об’єднувати людей різних вікових груп, націй і поглядів. Тож День сім’ї — це привід подбати про нужденних, дітей та старих, які залишилися без піклування. Тому 15 травня часто організовують благодійні акції.

Тож долучайтеся, проведіть це свято по-особливому, зробіть свій внесок у розв’язання проблем сімей у світі.

Детальніше про цей день Ви можете дізнатись в розділах: – Бібліотека -  Новини бібліотеки;

Бібліотека – Кураторам.